What are you looking for?

Simply enter your keyword and we will help you find what you need.

P.Tesi-C.Tesi – 09:00-18:00

02166401526

TREN

UV Filtre (Ultraviyole Filtre) Nedir?

SpectrumUVC CleanAirBilgi Merkezi UV Filtre (Ultraviyole Filtre) Nedir?

UV Filtre (Ultraviyole Filtre) Nedir?

UV Filtre hava sterilizasyonunda kullanılan etkili bir yöntemdir. UV Filtre özellikle klima santrallerinde uygulaması görülmektedir. Klima sistemleri enfeksiyon hastalıklarına neden olan virüs, bakteri gibi patojen ve mikroorganizmaların bulaşıcı etkilerini artırabilir. Enfekte kişiler damlacık ve nefes yoluyla kapalı ortam havasına enfekte edici patojenleri bulaştırabilirler. Klima sistemleri enfeksiyona neden olan bu patojenleri aynı bina içerisinde farklı bölümlere ulaştırarak enfeksiyon riskini artırabilir.

Bu durumda yapılması gereken enfeksiyon bulaştırma riski barındıran havanın sterilizasyonun ve dezenfeksiyonunun sağlanmasıdır.  Klima sistemlerinde hava sirkülasyon kanallarına ve klima santralleri serpantin yüzeylerine entegre edilecek bir UV filtre ile kirli havanın ve serpantin yüzeyinin sterilizasyonu kolayca sağlanabilir.

Hava geçiş kanallarına entegre edilecek UV filtre, kanaldan akan havanın sterilizasyonunu sağlar. Kanaldan geçen havanın tek seferde mi ya da birden fazla çevrim ile mi sterilize edileceği bir tasarım parametrisidir. Öte yandan hava debisi ve kanal ebatları da UV filtre sisteminde kullanılacak UV lamba çıkış watt gücünü belirleyen önemli tasarım parametreleri arasında yer alır.

SpectrumUVC Sterilizasyon Çözümleri

Koronavirüs tehdidinin en yoğun olduğu yerlerin kalabalık ortamlar olduğu yetkililer tarafından her gün açıklanmakta. Ayrıca bilimsel çalışmalar, virüsün hava ve soluma yoluyla bulaştığını da kanıtlamış durumda. Bu nedenle Spectrum UVC olarak, ortamın havasını virüs ve bakterilerden arındırmak için iklimlendirme sistemlerinin sterilizasyonuna yönelik UVC ışığı ile UV dezenfeksiyon sağlayan ARGE bazlı ürünler geliştirdik.

Spectrum UV ürün serisi, kapsamlı bir araştırma ve geliştirme (Ar-Ge) süreci ardından ortaya çıkarıldı. Spectrum UV ürünlerinde kullanılan lambalar yüksek ışıma gücü ve sınıfında en uzun süre çalışma süresi olan 18000 saatlik çalışma ömrüne sahiptir. Farklı ihtiyaçlar için farklı ebatlarda ve ışıma gücünde lambalarımız mevcuttur.